Granulės

Šiaudai dažniausiai paliekami laukuose supūti. Naujas šiaudų panaudojimo būdas – šiaudų granulės. Tai puikus sprendimas ne tik norint išgauti energiją, bet ir naudingai panaudoti turimus šiaudus. Šiaudai – kasmet atsinaujinantis ekologiškas energijos šaltinis. Būtent dėl to jie tampa vis patrauklesni vartotojams. 

Šiaudų granulės ir briketai naudojami katilinėse kaip biokuras. Šis kuras tampa vis patrauklesnis ir individualių namų tarpe.

Taip pat šiaudų granulės yra naudojamos:

Kraikas žirgams – Lietuvoje žirgų kraikui nuo seno buvo naudojami šiaudai. Pritaikius šiuolaikines technologijas buvo sukurtos šiaudų granulės, savo savybėmis nė kiek nenusileidžiančios nei šiaudams, nei kitų rūšių kraikui. Žirgų augintojai vertina šiaudų granules, nes tai 100% natūralus produktas, nesukelia dulkių absorbuoja iki 400% daugiau skysčio nei sveria pačios, puikiai sugeria amoniako kvapą. Patogu ir tai, kad gardas išvalomas lengvai ir greitai, panaudotą kraiką galima naudoti komposto gamybai, paprasta naudoti, sandėliuoti ir transportuoti.

Kraikas naminiams gyvūnams – Šiaudų granulių kraikas maniniams gyvūnams pranašesnis už kitų rušių kraiką, nes:

  • Šiaudų granulės 100% ekologiškas produktas, neturintis jokių priemaišų ar pašalinių kvapų;
  • Šiaudų granulės yra apdorotos termiškai 100-150 Co laipsnių temperatūroje, todėl nesukelia jokios alergijos atsiradimo grėsmės;
  • Jos ne tik sugeria skystį bet ir „užrakina“ savyje nemalonų kvapą.


Kuras šiltiems namas
– kasmet atsinaujinatis energijos šaltinis. Šiaudų granulės ir briketai naudojami katilinėse kaip biokuras. Šis kuras tampa vis patrauklesnis ir individualių namų tarpe.